Taaperon arkipäivä

Meidän arkipäivät näyttää jotakuinkin tältä.

6.30-07.00 Herätys

8-9.00 Aamupala, kaurapuuroa raejuustolla ja mehukeitolla. 

9-11 Ulkoilua. Ulkoillaan Korson asukaspuistossa, joka on ihan meidän kodin lähellä. Ollaan monena aamuna saatu kaveriksi lähistöllä asuvat kaverit, jotka itseasiassa ollaan opittu tuntemaan blogin kautta. 💗

11.-11.30 Lounas. Yleensä meidän edellispäivän päivällis jämiä. 

11-13 Päikkärit. Pyrin saamaan Felixin nukkumaan päiväunet omaan sänkyyn. Välillä hän saattaa kuitenkin nukahtaa esim. vaunuihin tai autoon. 


14.00 Välipala. Jogurttia ja marjoja tai itsetehty smoothie. ​


14-17 Lähdetään yleensä jonnekin. Keskiviikkona käytiin Keravalla moikkaamassa kavereita. Saatetaan mennä uudelleen puistoon. Torstaina pakattiin siskon kanssa kaikki lapset mukaan ja lähdettiin pariksi tunniksi sienimetsään. Meillä ei useinmiten ole autoa Felixin kanssa käytössä, joten pyritään liikkumaan paljon pyörällä. 

17-18 välillä tulee Isi kotiin. Tuolloin syödään myös koko perhe yhdessä päivällinen. Kaikki syö meillä samaa ruokaa. 

18-19.30 On Felixin leikkiaikaa mamman ja isin kanssa. Tässä saatan itse karata treenaamaan. 

19.30 Aloitetaan yleensä iltapuuhat. Kulvyt, iltapala, hammaspesut ja lääkkeet. Jep. Felixillä tuli taas flunssa ja korvatulehdus. Putkituksesta aikaa vajaa 2kk. 


20-20.30 Feffe menee unille. Sitten saa mamma ja isi alkaa katsomaan Dexteriä. 😂  

Tällaista meidän arki on! Näyttääkö tutulta? 😄 

Kivaa viikonloppua! 😘

One thought on “Taaperon arkipäivä

  1. 95% samat aikataulut ja systeemit täällä. 🙂

    Voi hitto noita tulehduksia! Onko vaan sellaiset rakenteet korvassa, että herkästi tulehtuu? Toivottavasti nyt edes harvenis vähän!

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s